O mnie

Jestem psychologiem, psychoterapeutą pracującym integracyjnie, seksuologiem klinicznym certyfikowanym przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne (nr certyfikatu 137), certyfikowanym psychoseksuologiem (ECPS) Europejskiej Federacji Seksuologicznej i Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej.

Ukończyłam psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, seksuologię kliniczną na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz całościowe czteroletnie szkolenie psychoterapeutyczne w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii Instytutu Psychologii Zdrowia akredytowane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Ukończyłam studia doktoranckie na Uniwersytecie SWPS, obecnie przygotowuję rozprawę doktorską w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.

Jestem certyfikowanym doradcą okołotestowym w zakresie HIV/AIDS Krajowego Centrum ds. AIDS, Agendy Ministerstwa Zdrowia, edukatorem seksualnym Fundacji Promocji Zdrowia Seksualnego a także trenerem Instytutu Edukacji Społecznej i National Open College w Wielkiej Brytanii.

Poszerzam swoje umiejętności będąc w trakcie 3-letniego kursu psychoterapeutycznego ISTDP (Intensive Short-Term Dynamic Therapy), Intensywnej Krótkoterminowej Psychoterapii Dynamicznej, aktywnej i intensywnej formy pracy terapeutycznej wykazującej w badaniach naukowych wysoką skuteczność w poprawie funkcjonowania psychicznego pacjentów.

Prowadzę psychoterapię i terapię seksualną opartą na uważności (MBT, mindfulness-based therapies). Jestem nauczycielem uważności (mindfulness) programu MBSR (Mindfulness-Based Stress Reduction) – programu redukcji stresu opracowanego przez Jona Kabat-Zinna, certyfikowanym przez Polski Instytut Mindfulness i Institute of Mindfulness Based Approaches, obecnie uczestniczę w programie nauczycielskim programu Mindfulness-Based Compassionate Living stworzonego przez Erika van der Brinka i Fritza Kostera.

Pracuję w Warszawie jako psycholog, psychoterapeuta i seksuolog w prywatnym gabinecie oraz w Centrum Terapii Lew-Starowicz. Sesje prowadzę również on-line, czyniąc je dostępnymi dla osób spoza Warszawy. Jako psycholog pracuję z pacjentami również na Oddziale Psychiatrycznym Szpitala Bielańskiego w Warszawie oraz jako nauczyciel akademicki Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego.

Swoje umiejętności doskonaliłam w II Klinice Psychiatrycznej Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego, w Poradni Seksuologicznej i Patologii Współżycia Szpitala Nowowiejskiego, w Stowarzyszeniu Pomost zajmującym się wszechstronnym wsparciem osób z doświadczeniem choroby psychicznej oraz ich rodzin.

Od kilku lat współpracuję z organizacjami pozarządowymi (Fundacja Promocji Zdrowia Seksualnego, Fundacja Trans-Fuzja, Stowarzyszenie Akceptacja, Stowarzyszenie Profilaktyki Zdrowotnej "Jeden Świat"), zajmującymi się upowszechnianiem wiedzy o znaczeniu seksualności, pomocą i wszechstronnym wspieraniem osób narażonych na wykluczenia społeczne, a także profilaktyką i wsparciem w zakresie HIV/AIDS.

Przygotowuję programy z zakresu edukacji seksualnej, prowadzę zajęcia z tego obszaru z młodzieżą, rodzicami i nauczycielami. Istotną część mojej pracy zajmuje edukacja profesjonalistów: szkolę przyszłych i obecnych psychologów, seksuologów, lekarzy, psychoterapeutów, kadrę nauczycielską. Edukuję adeptów policji, prowadzę szkolenia dla kadry więziennej. Przygotowuję również warsztaty z rozwoju własnej seksualności.

Jestem autorką i współautorką badań i artykułów naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

Towarzyszę w lepszym poznaniu i rozumieniu siebie.

Szukając osoby mogącej pomóc w różnego rodzaju trudnościach natury seksualnej, możecie Państwo trafić na osoby podające się za seksuologa, a nim faktycznie nie będące lub oferujące pomoc w zakresie seksualności nie mając do tego przygotowania (mające ukończone warsztaty, kursy z zakresu seksualności człowieka, dla osób np. nie mających wykształcenia psychologicznego lub terapeutycznego). Zachęcam Państwa do dokładnego sprawdzenia kwalifikacji osoby, która posługuje się takim tytułem.

Uchwała Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego z dnia 27 czerwca 2014 roku, informuje kto może używać tytułu seksuologa. Zgodnie z tą uchwałą „tytułu seksuologa może używać tylko osoba, która zgodnie z Regulaminem PTS uzyskała Certyfikat Seksuologa Klinicznego” oraz „żadne studia, w tym podyplomowe, nie dają uprawnień do używania tytułu seksuologa”.